בלוגים ופורומים מומלצים בשוק ההון

אחת ההמלצות החמות ביותר למי שרוצה להתחיל ולהשקיע בתחום שוק ההון ותחום של אופציות בינאריות היא להתייעץ, להקשיב ולשוחח עם אנשים שכבר "עשו את זה". משקיעים ותיקים ומנוסים, שכבר התחילו, הרוויחו והפסידו ויש להם תובנות וטיפים, והם יכולים לסייע ולהדריך את המשקיע המתחיל בצעדיו הראשונים בתחום ההשקעות בשוק ההון. אבל מה יעשה מי שאינו מכיר משקיעים כאלה? שאין לו חברים או בני משפחה שמשקיעים בבורסה? שכולם בסביבתו הקרובה מסתכלים עליו כעל משוגע שיצא מדעתו?!
הדבר המשמח הוא, שהיום כבר אין צורך להכיר באופן אישי אנשים כדי לקבל מידע. היום אפשר להיכנס לאינטרנט, ולפגוש באופן וירטואלי אנשים מכל התחומים ששמחים לשתף את הציבור בידע, הניסיון והתובנות שלהם. תחום שוק ההון אינו שונה במובן זה, והרשת מלאה בבלוגים ופורומים בהם כותבים משקיעים מנוסים, פרטיים ומקצוענים את תובנותיהם ונותנים טיפים שיכולים לסייע לכל משקיע מתחיל.
אז הנה לקט קצר של כמה בלוגים מוצלחים שכדאי להציץ בהם וללקט מהם מידע וטיפים.

Bursa4u – להשקיע בעצמכם
כותב הבלוג הוא ינון אריאלי. ינון אריאלי הוא משקיע ותיק בתחום שוק ההון העוסק גם בהעברת קורסים והרצאות בתחום. הבלוג שלו מספק טיפים וכלים רבים להשקעה. כמו כן הוא נותן מידע בסיסי אודות מושגי יסוד והסבר על מכשירים פיננסיים שונים ודרכי ההשקעה באמצעותם. היתרון של הבלוג הזה, מעבר למידע והטיפים הטובים והמועילים, שהוא לא "מוכר חלומות באספמיה". הוא מאד ריאלי, ומעדיף השקעה בטוחה (גם אם הרווח באמצעותה יגיע תוך פרק זמן ארוך יותר) על פני הבטחת הבטחות שווא שעלולות להשאיר את הגולשים בסופו של דבר עם עוגמת נפש רבה.
כתובת הבלוג: http://bursa4u.com/about

מדריך ניהול השקעות
בלוג מצוין המיועד למשקיעים מתחילים. הבלוג כולל הדרכה צעד אחר צעד של כיצד להתחיל ולהשקיע, איך לבנות תיק השקעות, ממה צריך להיזהר, מדוע לא צריך לפחד, והמון כלים, תובנות וטיפים. את הבלוג כותב אדם שתחום שוק ההון אינו פרנסתו העיקרית. הוא עובד בתחום ההי – טק ומנהל תיק השקעות פרטי ומצליח מזה 15 שנה. הוא פתח את הבלוג כדי לחלוק מניסיונו ותובנותיו עם משקיעים פרטיים חדשים ומתחילים, ואף מוכן לענות על שאלות. רשימה חלקית של חלק מהרשומות בבלוג: השקעה בשוק ההון: על סיכון וביטחון ומה שביניהם, איך למדתי לאהוב והפסקתי לפחד מהבורסה, הדרך להשקעה בטוחה בשוק ההון: שתי רגלים על הקרקע, ועוד.
כתובת הבלוג: http://i-nvest.blogspot.com/

דוקטור פייננס
אחד היתרונות של דוקטור פייננס הוא שהוא בלוג מעודכן הממשיך לייצר פוסטים באופן קבוע. חלק גדול מהבלוגים העוסקים בנושא שוק ההון נכתבו על ידי משקיעים פרטיים בפרץ של יצירתיות ורצון לשתף, אך אינם מעודכנים, כנראה מפאת קוצר הזמן של אותם כותבים. דוקטור פייננס הוא בלוג המתעדכן באופן קבוע ומביא נתונים טריים ועדכניים מהשטח שיכולים לעניין משקיעים בפועל וגם לעזור להם לקבל החלטות נבונות בקשר להשקעותיהם. בנוסף למידע העדכני, מכיל הבלוג גם מידע רב, הסבר ברור על מושגי יסוד בתחום ומאמרים רבים בתחומים רבים הקשורים להשקעות בשוק ההון. הבלוג הוא מקור מידע מצוין למי שמחפש עוד מידע ללימוד הנושא.
כתובת הבלוג: http://www.doctorfinance.co.il/

פורומים בנושא שוק ההון
בלוגים הם מקור מצוין למידע, אך הם במה פחות טובה לדיאלוג עם המשקיעים, לשאלת שאלות וקבלת תשובות. הפלטפורמה האינטרנטית התוססת, החיה ונושמת את עולם שוק ההון הם ללא ספק הפורומים העוסקים בנושא. בפורומים שוקקים אלה חברים משקיעים מתחילים וותיקים השואלים שאלות ועונים זה לזה, מספקים טיפים, עזרה, ליווי ותמיכה.
כתובת של פורום שוק ההון בתפוז:
 http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=29
קריאת בלוגים ופורומים תסייע באיסוף מידע חיוני להשקעות מוצלחות.