איך הופכים להיות סוחרים רווחיים בבורסה?

במציאות בה רובנו מחפשים דרכים נוספות להגדיל את ההכנסה החודשית שלנו, רבים מוצאים בשוק ההון כאלטרנטיבה נהדרת בה ניתן לייצר הכנסה צדדית בשעות הפנאי.
שוק ההון הוא תחום המושך ומסקרן רבים. זהו שוק הטומן בחובו את האפשרות להגדיל בצורה משמעותית את ההון העצמי. בנוסף, כולל תחום זה אקשן, עניין, אדרנלין ותחושת סיפוק שקוסמים לרבים. על כן, אין פלא שרבים מתעניינים בתחום ומעוניינים להתחיל ולעשות את צעדיהם הראשונים בתחום זה.
ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בבניית מסלול השקעות מוצלח:

מסחר עצמאי או מסחר באמצעות יועץ השקעות?
אחת ההחלטות הראשונות שצריך להחליט, היא האם להשקיע באופן עצמאי / לפעול בהתאם להמלצות של יועץ השקעות או בכלל להפקיד את כל תיק ההשקעות בידי בית השקעות מקצועי. החלטה זו תלויה בגורמים רבים, ובהם אישיותו של המשקיע. מי שחושש לקחת סיכונים ואחריות, אינו פנוי או שאינו סומך על יכולתו לקבל החלטות נכונות בתנאי לחץ, אולי עדיף שישקול להפקיד את כספו בידי יועץ השקעות או בית השקעות (שיתנו לו את כל העצות הנדרשות).
אולם, מי שרוצה להיות חלק מהמשחק ומהאקשן, מי שמעוניין שתהיה לו שליטה מלאה על כספו ועל קבלת ההחלטות בנוגע לכספו, מומלץ לו להשקיע באופן עצמאי. כמובן שמסלול זה דורש השקעת זמן ואנרגיה רבים יותר מאשר הפקדת האחריות בידיו של מישהו אחר, אולם הסיפוק, האקשן ולפעמים גם הרווחים, יכולים להיות גבוהים הרבה יותר באפיק השקעות זה.

טיפ מס' 1 : עשו עבודת הכנה ולימוד לפני שתכנסו לתחום
תחום שוק ההון הוא תחום שיש הרבה מה ללמוד בו ועליו. ודאי יש כאלה האומרים שניתן להיכנס לתחום מבלי ללמוד דבר, מכיוון שהרבה מההצלחות מבוססות על מזל ועל תחושת בטן טובה. טענה זו אולי נכונה לגבי תחום ההימורים, אך היא אינה נכונה לגבי התחום של שוק ההון. השקעה נבונה שתניב רווחים דורשת הבנה של שוק ההון, המגמות השולטות בו והגורמים המשפיעים עליו. לכן מומלץ ללמוד לפני שנכנסים לתחום.  אפשר לקחת קורס באחת מהמכללות המתמחות בתחום שוק ההון, מדובר בקורסים לא ארוכים, המתאימים את שעות הלימוד לזמנם של אנשים שעובדים במהלך שעות היום. הקורסים נותנים ידע מעמיק לגבי שוק ההון, מושגי יסוד, אסטרטגיות וכלים להשקעה, לימוד התוכנות, עקרונות חשובים ועוד. למי שאינו מעוניין בקורס, ניתן ללמוד מספרים, אתרי אינטרנט ובלוגים העוסקים בתחום.

טיפ מס' 2 : תרגול על יבש
בין אם אתם משקיעים בבורסה ובין אם בתחום של אופציות דיגיטליות, ישנן תוכנות דמו המאפשרות למשקיעים מתחילים לתרגל על יבש לפני שמתחילי להשקיע באמת בכסף "אמיתי". היעזרו בתוכנות כדי ללמוד איך לעשות את זה וללמוד מטעויות.

טיפ מס' 3 : גוונו את תיק ההשקעות שלכם
פתגם ותיק וחכם אומר שלא כדאי לשים את כל הביצים בתוך סל אחד. לכן, גוונו את תיק ההשקעות שלכם בהשקעות מתחומים שונים: מניה של חברה גדולה ועוד כמה מניות אחרות, אג"ח, תעודות סל, אופציות בינאריות, ועוד. כך גם אם יש הפסד במקום אחד, יהיה רווח באחר.
לימוד ורכישת כלים יעזרו לכם לבנות תיק השקעות רווחי.