איך מתחילים לסחור בבורסה?

אם גם אתם נושאים עיניכם לרווחים גבוהים והכנסה נאה, הרבה מעבר למה שהמשכורת החודשית שלכם יכולה להגיע, אולי כדאי לכם לשקול להתחיל ולהשקיע בבורסה ובשוק ההון. השאלה הראשונה שעולה בראשו של מי ששוקל להתחיל ולהשקיע בתחום מרתק ודינאמי זה היא: מאיפה בעצם להתחיל?

אילו סוגי השקעה קיימים בשוק ההון?
למעשה ישנם שני מסלולים עיקריים להשקעה בשוק ההון: מסחר בבורסה ומסחר חוץ בורסאי באופציות בינאריות באמצעות האינטרנט.
מסחר בבורסה הוא מסחר שדורש השכלה בסיסית מסוימת. אמנם לא חייבים דוקטורט בכלכלה כדי לסחור בבורסה, אך בהחלט חשוב לקחת קורס מקצועי בתחום וללמוד אותו היטב לפני שמתחילים. השקעה בבורסה גם דורשת סכום התחלתי להשקעה שהוא לרוב גבוה, לפחות עבור שכירים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום ההשקעות.
מסחר באופציות בינאריות באמצעות בתי השקעות אינטרנטיים הוא מסחר שאינו דורש השכלה פורמאלית כל שהיא. על מנת להצליח ולהרוויח, כמו בכל תחום, מומלץ למי שמחליט להיכנס לתחום זה ללמוד את הנושא. ניתן לעשות זאת גם מהבית על ידי גלישה באינטרנט בזמנו הפנוי של המשקיע. בנוסף, השקעה באופציות בינאריות באמצעות האינטרנט אינה דורשת סכומי כסף ראשוניים גבוהים. ניתן להתחיל בהשקעה בסכומים סמליים ונמוכים.

מה צריך לדעת כדי להתחיל לסחור בבורסה, ואיך עושים זאת בפועל?
המסחר בבורסה הוא מסחר ער ודינאמי. בבורסה נסחרים מוצרים פיננסיים שונים: אגרות חוב, תעודות סל, מניות, אופציות וכדומה. על מנת להתחיל לסחור בבורסה ולהרוויח ישנו מידע רב שצריך ללמוד: חשוב לצבור ידע על המכשירים הפיננסיים השונים, מאפייניהם, שיטות המסחר בהם, יתרונות וחסרונות וכדומה. כמו כן חשוב ללמוד על דינאמיקת המסחר בבורסה, מה היא דורשת מהמשקיעים וכיצד היא מבוצעת. קשה מאד ללמוד את ים הנתונים והמידע הזה לבד. בדרך כלל מי שמחליט שהוא רוצה להיכנס לתחום של מסחר בבורסה לוקח לפחות קורס אחד מבין שלל הקורסים המוצעים למתעניינים בתחום.
הקורסים הללו הם לרוב קצרים ונמשכים מספר פגישות בלבד, אולם הם מספקים לסטודנטים ידע חשוב, בסיסי והכרחי לביצוע המסחר.
מסחר בבורסה נעשה באחת מהדרכים הבאות: ניתן לסחור באמצעות סוכן השקעות כגון בית השקעות, יועץ השקעות פרטי או באמצעות הבנק. בנוסף ניתן להשקיע ולסחור בבורסה באופן עצמאי דרך פלטפורמות מסחר אינטרנטיות של בתי השקעות פרטיים או של הבנקים. הן הבנקים והן בתי ההשקעות גובים עמלות על השירות שהם נותנים.

מה צריך לדעת כדי לסחור באופציות בינאריות באינטרנט?
מסחר באופציות בינאריות דרך אתרי האינטרנט המתמחים בנושא אינו דורש מהמשקיע כל ידע או ניסיון ראשוניים. את הידע הבסיסי הנדרש אפשר לרכוש בקלות על ידי גלישה באינטרנט באתרים העוסקים בתחום או במדורי הכלכלה באמצעי התקשורת השונים. בנוסף, סכומי הכסף המשמשים עירבון לשם פתיחת חשבון ותחילת המסחר באופציות אלה נמוכים ושווים לכל כיס.
מסיבות אלה של פשטות המסחר והעלויות הנמוכות שלו, מעדיפים משקיעים מתחילים רבים להתחיל בהשקעה באופציות באינטרנט לפני שהם עוברים לשחק במגרש של "הגדולים" ולהשקיע בבורסה.