אופציות בינאריות – איך הכל התחיל?

אופציות בינאריות הינן אפיק מסחר פופולארי אשר תפס תאוצה בשנים האחרונות עקב רווח פוטנציאלי גדול בזמן קצר ועקב היכולת לעשות זאת בלי לצאת מהבית בכלל. כל התהליך כיום נעשה אונליין באחת מפלטפורמות המסחר הרבות הקיימות כיום. שמן של האופציות הבינאריות ניתן להם עקב 2 בחירות אפשריות לבחור מהן: בתוך הכסף או מחוץ לכסף. כל מה שהמשקיע צריך לעשות זה לבחור את כיוון מחיר הנכס. בנוסף, אפיק השקעה זה פופולארי ביותר עקב האפשרות להשקעות קטנות וידיעת סכום הרווח או ההפסד הפוטנציאליים מראש. אך בעבר כל זה לא היה אפשרי.

אז  איך הכל התחיל בעצם?


ההיסטוריה של האופציות הבינאריות החלה בשנת 2008. כאשר לראשונה הוצגו כנכס למסחר. 2008 הייתה שנה שתיזכר לעוד הרבה זמן עקב מאורעות כלכליים קשים אשר פקדו את ארה"ב כגון משבר המשכנתאות. עקב מצב בעייתי זה המון משקיעים בכל רחבי העולם הפסידו כסף ונוצר לחץ רב וביקוש גדול להשקעות בעלות שיעור סיכון נמוך, מה שהכניס את האופציות הבינאריות לבורסה ולשוק ההון. למרות שאופציות בינאריות החלו להיות פופולאריות בשנת 2008, הן היו בסביבה קצת לפני ופתוחות למסחר רק בפני גופים כגון בנקים, שווקים מצומצמים בעלי משקיעים גדולים וכו.

בכדי להבין מאיפה הגיעו האופציות הבינאריות אנו נחזור אחורה כמה שנים טובות לשנת 1973. בשנה זו החל מסחר באופציות באמצעות מכשירים פיננסים שונים בבורסת שיקאגו. בשנים אלו עדיין לא נוצרה רגולציה למסחר זה ולכן  זה יצר קצת בעיות ובעקבות כך הוקם המשרד לפיקוח על המטבע במשרד האוצר האמריקאי (OCC). עם הזמן, התפתחו צורות מסחר אלו למסחר באופציות בינאריות אשר היוו צורה מסחר יותר קלה ופחות מסובכת, אך עדיין לא היה שוק נפרד שלם בשבילן. בשנת 2007 החל משבר המשכנתאות בארה"ב להשפיע על מחירי הנדל"ן ולמוטט אותם. ה-OCC  הציע להעלות את אפשרות המסחר באופציות בינאריות כנכס כלכלי אשר אפשר לסחור בו בכל הבורסות הגדולות. וכך נעשה, ובשנת 2008 החל שוק האופציות הבינאריות להיסחר בבורסות הגדולות ובשווקי ההון. בחודש מאי באותה השנה, החלה הבורסה האמריקאית להציע את האופציות הבינאריות לציבור בפעם הראשונה.

למרות זאת, תהליך המסחר באופציות הבינאריות בהתחלה היה מסורבל ביותר. משקיעים אשר רצו לרכוש אופציות בינאריות היו חייבים לרכוש חוזים על מדד ה-500 S&P ורק עם סוג רכישה אחד הידוע כ-Call Option. אך עם התקדמות הטכנולוגיה והאינטרנט, המסחר באופציות בינאריות קיבל צורה של פלטפורמת מסחר אונליין למחשב הביתי ואפילו במכשירים הניידים. כיום יש הרבה יותר גמישות, פתיחות וידע לסוחר הממוצע אשר מתעניין במסחר באופציות בינאריות. בנוסף, התווספו גם אפשרויות שונות למסחר ולא רק אופציית Call כמו בעבר.

בימים אלו, מסחר באופציות בינאריות תופס יותר תאוצה ונהיה יותר ויותר פופלארי. זאת כתוצאה מהיתרונות הרבים שיש לאופציות הבינאריות להציע בהשוואה לאפיקי מסחר אחרים בגלל מספר יתרונות משמעותיים כגון: ידיעת הרווח או ההפסד הפוטנציאלים עוד לפני ביצוע המסחר, המהירות והפשטות בהן אפשר לסחור בפלטפורמת המסחר אונליין והכלים הניתנים בפלטפורמה כגון: בדיקת החשבון הנוכחי והיסטוריית ההשקעות גם הם יתרונות בלתי מעורערים. עוד יתרון הוא קלות ההחלטה שצריך לבצע המשקיע ולבחור מתוך 2 אפשרויות בלבד.

עם הזמן נוספים יותר ויותר ברוקרים וספקי אופציות בינאריות. והמרוויח כמובן הוא הסוחר אשר מקבל הרבה יותר אפשרויות למסחר כיום.

כיום הסוחרים השתפרו אפילו עוד יותר עקב פיתוח אסטרטגיות חדשות למסחר ולימוד רזי המסחר ושוק ההון ובכך בעצם הם יכולים להקטין את הסיכונים הכרוכים במסחר באופציות בינאריות ולהגדיל רווחים.

לסיכום, מסחר באופציות בינאריות מעניק המון יתרונות ברורים על פני אפיקי מסחר והשקעה אחרים ולכן תופס תאוצה רבה בקרב המשקיעים.

היכנסו עוד היום לפלטפורמת המסחר של iMarkets – האתר המוביל למסחר באופציות בינאריות המעניק כלים ותמיכה למסחר נוח באינטרנט.

בהצלחה!