מסחר באופציות נפט

לפני כ-20 שנים, מסחר בנכסים השונים דרש מהמשקיע הון התחלתי גדול למדי. רוב ההשקעות היו על סכומים גדולים ואילו הסוחרים נתקלו ברמות סיכון גבוהות. כאשר נכנסו האופציות הבינאריות למשחק, המסחר הפך להרבה יותר פשוט, נוח ועם פחות סיכונים כאשר הוא כולל נכסים, מניות וסחורות שונות למסחר וביניהן גם מסחר בזהב ונפט. גם הצורך להון גדול למטרת מסחר כבר לא היה הכרחי מאחר והיה אפשר לקנות חוזים לאופציות במחירים זולים.
 
הנכסים הנסחרים ביותר בתחום האופציות הבינאריות הינם זהב ונפט. נפט הוא אחד הנכסים הכי נסחרים והנדרשים בעולם ונקרא גם "זהב שחור". אנו לא באמת סוחרים בנפט עצמו אלא קונים חוזה עליו. זהו נכס שמאמינים אשר בעתיד יימצא בזמינות מוגבלת עקב המשאבים המוגבלים והאוזלים של הנפט בעולם. עם הזמן נהיית הגישה למשאב יקר זה מסובכת יותר ויותר כאשר בכל פעם מחירו עולה. הגורם הראשי האחראי למחירו של הנפט הוא ביקוש והיצע כאשר לנפט יש ביקוש גדול ביותר והיצע קטן. כאשר מתרחש אירוע מסויים המצמצם את כמות הנפט במקומות בהם מצויים משאבי הנפט העיקריים – מחירו של הנפט עולה. אופציות בינאריות של נפט הינן אופציות אשר המשקיע יצטרך לבחור האם ערכו של הנפט ירד או יעלה בנקודת זמן ומחיר מסויימים.
 
 שווקי הנפט ידועים בתנודתיות שלהם. מחיר הנפט מאד רגיש לשינויים כלכליים ואירועים פוליטיים עולמיים.
 
בעבר, לא כל סוחר יכל לקבל גישה למסחר בנפט. אחת הדרכים היחידות למסחר שכזה הייתה רכישת חוזה דרך חברות הנפט עצמן.
 
אך לאחרונה, תעודות סל אשר עוקבות אחר מדדי הנפט עשו את המשימה לקלה יותר. תעודות סל אלו נסחרות ברוב פלטפורמות המסחר, אך עקב מחיר ההשקעה הגבוה סוחרים קטנים רבים נרתעים.

 

אופציות בינאריות של נפט

מסחר בנפט גולמי באמצעות אופציות בינאריות מהווה את אחת הדרכים הקלות, הנוחות והזולות למסחר. כיום, עם חוזים של נפט אשר נמכרים במחירים מינימליים, ההזדמנות להרוויח מהשקעה בנפט נמצאית בהישג יד.
 
בעת מסחר באופציות בינאריות של נפט, נהנה הסוחר מרמת סיכון מוגבלת וגמישות בדיוק כמו באופציות בינאריות אחרות ולכן חוזים של אופציות בינאריות של נפט מהוות דרך מצויינת למסחר.
 
בכדי לבצע מסחר מוצלח בפלטפורמת האופציות הבינאריות, ישנה חשיבות רבה להבנת המניע למחיר הנכס. הפקטור הראשי לשינויים במחיר הינו ההיצע והביקוש לנפט.

ישנם שלושה מאפיינים חשובים אשר הסוחר צריך לשים עליהם דגש:
 
מלאי הנפט – מנהל מידע האנרגיה של ארה"ב מפרסם בכל שבוע דו"ח אשר מספק נתונים אודות שינויי מחיר הנפט אשר נמצא בבעלותם של תאגידים אמריקאים.
 
נתונים של 'ארגון המדינות המייצאות נפט' אשר משפיעים ישירות על מחיר הנפט על ידי כך שהם שולטים בעצם על ההיצע לשוק על ידי החברים בארגון זה.
 
נתונים כלכליים – כלכלות במדינות גדולות כגון סין וארה"ב משפיעים גם הם על מחיר הנפט בצורה משמעותית. כלכלה אשר צומחת באופן איטי תראה ביקוש נמוך לנפט. לכלכלה אשר מתפתחת באופן מהיר יהיה ביקוש גדול לנפט. 
 
כעת, כאשר הסוחר ביצע סקירה כללית על נתוני הנפט, ניתוח טכני חכם יוכל לשמש לאסטרטגיה מועילה. יש לשים לב לתנודתיות מחיר הנפט ולאמץ תוכנית אסטרטגית גמישה.
 
הגישה הבסיסית ביותר לרכישת חוזים על הנפט הינה גישת ה- High/Low כאשר הסוחר צריך להחליט אם ערך הנפט יעלה או ירד ממחיר אשר הוגדר מראש בנקודת זמן מסויימת אשר הוגדרה מראש גם היא. עוד אפשרות למסחר בנפט היא קניית חוזים מסוג Touch כאשר הסוחר צריך לקבוע אם ערך הנכס נגע במחיר אשר הוגדר מראש בנקודת זמן מסויימת. 
 
לאופציות יש תאריכי פקיעה שונים המשתנים מאופציה לאופציה. יש כאלו עם תאריך פקיעה של חודש ויש אופציות אשר פוקעות תוך דקות בודדות בלבד. טרנד חדש הנוצר באופציות בינאריות ותופס פופולאריות רבה הינו המסחר ב-60 שניות כיוון שהסוחרים יכולים לבצע מספר עסקאות בזמן מאד קצר. חשוב מאד לעקוב אחר ההתקדמות שלנו וללמוד ממנה. אחרת, הדרך להפסד יכולה להניות מאד קצרה. 
 
לסיכום, השקעה באופציות בינאריות של נפט יכולה להניב רווח פוטנציאלי גבוה עם הידע הטכני הנכון ואסטרטגיה נכונה.
 
חברת iMarkets מציעה את פלטפורמת המסחר באופציות בינאריות המובילה מסוגה בליווי תמיכה טכנית ובשילוב כלים אשר יקלו ויעזרו לכם במסחר.