מסחר באופציות

מסחר באופציות נפט
לפני כ-20 שנים, מסחר בנכסים השונים דרש מהמשקיע הון התחלתי גדול למדי. רוב ההשקעות היו על סכומים גדולים ואילו הסוחרים נתקלו ברמות סיכון גבוהות. כאשר נכנסו האופציות הבינאריות למשחק, המסחר הפך להרבה יותר פשוט, נוח ועם פחות סיכונים כאשר הוא כולל נכסים, מניות וסחורות שונות למסחר וביניהן גם מסחר בזהב ונפט. גם הצורך להון גדול למטרת מסחר כבר לא היה הכרחי מאחר והיה אפשר לקנות חוזים לאופציות במחירים זולים.
סקירות סוגי אופציות
תחום ההשקעה באופציות הופך לפופולארי מאד בשנים האחרונות. מדובר בתחום השקעה אקזוטי, מלא אקשן ואדרנלין, בעל פוטנציאל להניב רווח גבוה תוך פרק זמן קצר מאד. במקביל, בניגוד לסוגי השקעות אחרים, הטומנים בחובם סיכון להפסד אשר לא ניתן להעריך מראש את גודלו, ההפסד בתחום ההשקעה באופציות, במידה ויקרה, ידוע מראש וניתן לשליטתו של המשקיע
זמני פקיעה
אופציה היא בעצם האפשרות לקיום עסקה עתידית בין כותב האופציה לרוכש האופציה, במחיר קבוע מראש ובמועד קבוע מראש. המועד הקבוע מראש נקרא מועד פקיעת האופציה. מועד פקיעת האופציה הוא הזמן בו על רוכש האופציה להחליט אם הוא מעוניין לממש את האופציה במחיר שסוכם מראש או לא. אם לא משתלם לו לממש את האופציה במחיר זה, האופציה פוקעת והופכת להיות לחסרת ערך.
מה זה אופציות
אם החלטתם להיכנס לתחום הרווחי והמרתק של השקעה באופציות ואתם רוצים להצליח ולהרוויח, כדאי שתתחילו את צעדיכם הראשונים בלימוד כמה מושגי יסוד בסיסיים ומרכזיים. כמו בכל תחום, גם לתחום ההשקעה באופציות יש "שפה" משלו, שכל מי שרוצה להיות חלק מתחום זה חייב לדבר בה. אז הנה מילון מונחים קצר שיעשה לכם קצת סדר בעולם האופציות.
כתב אופציה
אופציות מהוות את אחד מהמכשירים הפיננסיים המלהיבים ביותר, עם פוטנציאל לרווחים גדולים ומהירים יחסית עבור מי שמבין בתחום. אך לא רק זאת: אופציות מהוות את אחת האפשרויות השימושיות ביותר לצורך גידור סיכונים למשקיעים בתחומים רבים, בהם סחר חוץ, נדל"ן, מט"ח ועוד.
אופציות על סחורות
לפני עידן הגלובליזציה, מחירי התירס, האורז או סוגי תבואות אחרות היו בעיקר עניינו של האיכר המגדל אותן, או אם נסתכל על מסחר בקנה מידה מעט גדול יותר, של הסוחר שקונה ממנו ומאיכרי הסביבה את התבואה. המחיר של זהב או מתכות יקרות אחרות הושפעו בעיקר מהמתרחש בסביבה הקרובה לסוחרים אשר החזיקו בהם
  • 1
  • 2