כלכלה עולמית

מסחר במט"ח
שוק ההשקעות במט"ח (מטבע חוץ) הינו שוק עצום, בין לאומי, המגלגל סכומי עתק מדי יום בעולם כולו. המסחר במכשירים פיננסיים שונים שנכס הבסיס שלהם הוא מט"ח, הוא מסחר שעשוי להניב רווחים גבוהים למי שצובר רמה מסוימת של ידע וניסיון. גם משקיעים מתחילים יכולים להשקיע במט"ח, אולם מומלץ כי יקראו על התחום וילמדו אותו מעט, על יתרונותיו וחסרונותיו, ועל אפשרויות ההשקעה בתחום זה, לפני שיתחילו להשקיע.
משבר האשראי באירופה
בשנה האחרונה עוסקות הכותרות הראשיות במדורי הכלכלה במשבר האשראי באירופה. משבר זה מדאיג במיוחד עקב מרכזיותה של אירופה בכלכלה העולמית, וההשלכות שכבר יש, ואשר עלולות להיות למשבר זה על כלכלת העולם כולו. מהו משבר האשראי ומה יכולות להיות השפעותיו, וכן, כיצד הוא משפיע על ישראל? על שאלות אלה ואחרות ינסה לענות המאמר הבא.
עתיד הכלכלה העולמית
בתחום הכלכלה ישנה חשיבות רבה לתכנון לטווח ארוך. בניית תכניות כלכליות של מדינות וחברות גדולות, וכן בניית אסטרטגיות השקעה בשוק ההון צריכות להתבסס גם על הערכות לטווח הרחוק לגבי מגמות עתידיות בכלכלה הגלובלית. מומחים מתחום הכלכלה עוסקים בגיבוש תחזית לגבי עתיד הכלכלה הגלובלית לעשורים הבאים.
טווח השקעה
מומחי השקעות בבואם לייעץ ללקוח כיצד לבנות את תיק ההשקעות שלו, מייעצים בדרך כלל ללקוח לשלב בין השקעות ארוכות טווח להשקעות קצרות טווח. שילוב שכזה מאפשר ללקוח ליהנות מן היתרונות של כל אחד מסוגי ההשקעה, ובמקביל לנטרל ולגדר סיכונים הצפויים מכל אחד מסוגי השקעות אלה.
השקעות בנדל"ן
משקיע הבונה תיק השקעות מעוניין לרוב לגוון את התיק בסוגי השקעות שונים, כך שכאשר סוג השקעה מסוים נמצא בהפסדים או בתקופה של דשדוש - סוג אחר של השקעות יהיה בתקופה טובה ויניב רווחים. אחד התחומים בהם ממליצים יועצי השקעות להעשיר ולגוון את תיק ההשקעות הוא התחום של השקעות נדל"ן.
אגח ומניות
אג"ח (אגרות חוב) הן ניירות ערך הנסחרים בבורסה (בניגוד, למשל, לאופציות בינאריות אשר אינן נסחרות בבורסה). משקיעים רבים מתייעצים ומתלבטים איזה תחום השקעה עדיף, אג"ח או מניות? מה ההבדל בין שני תחומי ההשקעה ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?
  • 1
  • 2